  • 55A1861-24-MST6-9CS2275
55A1861-24-MST6-9CS2275
advertisement
Manufacturer No:
55A1861-24-MST6-9CS2275
HK JDW NO:
798-55A1861-24-MST6-9CS2275
Step5Bar-code shipping tag
55A1861-24-MST6-9CS2275
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Jacket (Insulation) Material
    Fluoropolymer
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Number of Conductors
    6
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
    White
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.167 (4.24mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0075 0.191mm