  • 55A1841-20-MSL4-9CS2275
55A1841-20-MSL4-9CS2275
advertisement
Manufacturer No:
55A1841-20-MSL4-9CS2275
HK JDW NO:
798-55A1841-20-MSL4-9CS2275
Step5Bar-code shipping tag
55A1841-20-MSL4-9CS2275
    Select All
  • Mount
    Cable
  • Insulation Material
    ETFE
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2004
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Number of Conductors
    4
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Jacket Color
    White
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.173 (4.39mm)
  • Insulation Diameter
    4.3942 mm
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm