  • 55A1822-26-9/96-9CS2275
55A1822-26-9/96-9CS2275
advertisement
Manufacturer No:
55A1822-26-9/96-9CS2275
HK JDW NO:
798-55A1822-26-9/96-9CS2275
Step5Bar-code shipping tag
55A1822-26-9/96-9CS2275
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Shield Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Published
    2013
  • Number of Conductors
    2 (1 Pair Twisted)
  • Wire Gauge
    26 AWG
  • Voltage
    600V
  • Connector Support Type
    WIRE AND CABLE
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.113 (2.87mm)
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm