  • 55A0841-16-3/5/6/9CS2275
55A0841-16-3/5/6/9CS2275
advertisement
Manufacturer No:
55A0841-16-3/5/6/9CS2275
HK JDW NO:
798-55A0841-16-3/5/6/9CS2275
Step5Bar-code shipping tag
55A0841-16-3/5/6/9CS2275
    Select All
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper, Tin
  • Max Operating Temperature
    -150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    Blue, White
  • Number of Conductors
    4
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Wire/Cable Gauge
    16 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    1.96 mm