  • 55A0822-12-6/9CS2199
55A0822-12-6/9CS2199
advertisement
Manufacturer No:
55A0822-12-6/9CS2199
HK JDW NO:
798-55A0822-12-6/9CS2199
Step5Bar-code shipping tag
55A0822-12-6/9CS2199
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    2 (1 Pair Twisted)
  • Wire Gauge
    12 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    37/28
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.222 (5.64mm)