  • 5595S-210MMX300MM
5595S-210MMX300MM
advertisement
Manufacturer No:
5595S-210MMX300MM
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-5595S-210MMX300MM
Package:
Datasheet:
5595S-210MMX300MM
Description:
THERM PAD 300MMX210MM GRAY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
5595S-210MMX300MM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Material
    Silicone Elastomer
  • Shape
    Rectangular
  • Published
    2009
  • Series
    5595S
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Interface Pad, Sheet
  • Color
    Gray
  • Shelf Life
    24 Months
  • Storage/Refrigeration Temperature
    73.4°F~77°F 23°C~25°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polyethylene-Naphthalate (PEN)
  • Outline
    300.00mm x 210.00mm
  • Thermal Conductivity
    1.6W/m-K
  • Thickness
    0.0790 2.000mm