  • 55/2322-22-2/6-9CS2528
55/2322-22-2/6-9CS2528
advertisement
Manufacturer No:
55/2322-22-2/6-9CS2528
HK JDW NO:
798-55/2322-22-2/6-9CS2528
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
55/2322-22-2/6-9CS2528
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2008
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.096 (2.44mm)
  • Conductor Insulation
  • Wire/Cable Diameter
    1.016 mm
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    90%
  • Outside Diameter
    2.44 mm
  • Wire/Cable Color
    Blue
  • Number of Strands
    19
  • Strand Size
    34 AWG
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0050 0.127mm