  • 55/1154-24-MST5-9
55/1154-24-MST5-9
advertisement
Manufacturer No:
55/1154-24-MST5-9
HK JDW NO:
798-55/1154-24-MST5-9
Package:
Datasheet:
55/1154-24-MST5-9
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
55/1154-24-MST5-9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    5
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.133 (3.38mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm