  • 55/0324-24-6/9CS3342
55/0324-24-6/9CS3342
advertisement
Manufacturer No:
55/0324-24-6/9CS3342
HK JDW NO:
798-55/0324-24-6/9CS3342
Step5Bar-code shipping tag
55/0324-24-6/9CS3342
    Select All
  • Published
    2004
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    2 (1 Pair Twisted)
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.064 (1.63mm)
  • Conductor Insulation
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C