  • 520C103M200DC2HS
520C103M200DC2HS
advertisement
Manufacturer No:
520C103M200DC2HS
HK JDW NO:
192-520C103M200DC2HS
Package:
Radial, Can - Screw Terminals
Datasheet:
520C103M200DC2HS
Description:
520C 10000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.000Dia 76.20mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
520C103M200DC2HS
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    520C
  • Size / Dimension
    3.000Dia 76.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    10000μF
  • Lead Spacing
    1.250 31.75mm
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Height Seated (Max)
    4.187 106.35mm