  • 516D337M035NP7BE3
516D337M035NP7BE3
advertisement
Manufacturer No:
516D337M035NP7BE3
HK JDW NO:
874-516D337M035NP7BE3
Datasheet:
516D337M035NP7BE3
Description:
516D 330μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 460mA 0.394Diax0.827L 10.00mmx21.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
516D337M035NP7BE3
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.394Diax0.827L 10.00mmx21.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Axial
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.3465mA
  • Ripple Current
    460mA
  • Tan Delta
    0.12
  • Ripple Current @ Low Frequency
    460mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    690mA @ 10kHz
  • Diameter
    10mm
  • Length
    21mm