  • 50YXJ100M8X11.5
50YXJ100M8X11.5
advertisement
Manufacturer No:
50YXJ100M8X11.5
HK JDW NO:
683-50YXJ100M8X11.5
Description:
YXJ 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 555mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 4733
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
50YXJ100M8X11.5
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    YXJ
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    7000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    555mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    7000 hours
  • Impedance
    170mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    388.5mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    555mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm