  • 5022R-301H
5022R-301H
advertisement
Manufacturer No:
5022R-301H
HK JDW NO:
79-5022R-301H
Step5Bar-code shipping tag
5022R-301H
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Phenolic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    2.14A
  • Inductance
    300nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Max DC Current
    2.14A
  • Frequency - Self Resonant
    380MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Q Factor
    45
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm