  • 5022-203H
5022-203H
advertisement
Manufacturer No:
5022-203H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-5022-203H
Package:
Nonstandard
Datasheet:
5022-203H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
5022-203H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    45 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    5022
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    372mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    372mA
  • Inductance
    20μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.5Ohm Max
  • Max DC Current
    372mA
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Q @ Freq
    75 @ 2.5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Q Factor
    75
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.80mm
  • Length
    13.208mm
  • Width
    6.35mm