  • 500X14N270MV4T
500X14N270MV4T
advertisement
Manufacturer No:
500X14N270MV4T
HK JDW NO:
407-500X14N270MV4T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
500X14N270MV4T
Description:
X2Y® 27pF Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.064Lx0.035W 1.63mmx0.89mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL (X2Y) Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 1462
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
500X14N270MV4T
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    NP0
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    660μm
  • Length
    1.626mm
  • Width
    0.889mm
  • Thickness (Max)
    0.026 0.66mm
  • Thickness
    660.4μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    X2Y®
  • Size / Dimension
    0.064Lx0.035W 1.63mmx0.89mm
  • Tolerance
    ±20%