  • 500682U030BB2A
500682U030BB2A
advertisement
Manufacturer No:
500682U030BB2A
HK JDW NO:
192-500682U030BB2A
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
6.8mF Capacitor 75% 22mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
500682U030BB2A
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    75%
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    95°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    6.8mF
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Lead Pitch
    22mm
  • Diameter
    50.8mm
  • Height
    762μm
  • Length
    79mm