  • 4816P-T01-683LF
4816P-T01-683LF
advertisement
Manufacturer No:
4816P-T01-683LF
HK JDW NO:
103-4816P-T01-683LF
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4816P-T01-683LF
Description:
RES ARRAY 8 RES 68K OHM 16SOIC
Step5Bar-code shipping tag
4816P-T01-683LF
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    68kOhm
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Voltage - Rated
    50V
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    1.28W
  • Voltage - Rated DC
    50V
    8
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
    4816P
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Power Per Element
    160mW
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm
  • Thickness
    2.03mm