  • 4816P-T01-221LF
4816P-T01-221LF
advertisement
Manufacturer No:
4816P-T01-221LF
HK JDW NO:
103-4816P-T01-221LF
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4816P-T01-221LF
Description:
BOURNS - 4816P-T01-221LF - RESISTOR NETWORK, 220R
Step5Bar-code shipping tag
4816P-T01-221LF
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    16
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Voltage - Rated
    50V
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    1.28W
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    8
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
  • Base Part Number
    4816P
  • Military Standard
    Not
  • Lead Length
    130μm
  • Number of Elements
    1
  • Insulation Resistance
    10MOhm
  • Size Code
    2244
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    160mW
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm
  • Thickness
    2.03mm