  • 4814P-T02-271LF
4814P-T02-271LF
advertisement
Manufacturer No:
4814P-T02-271LF
HK JDW NO:
103-4814P-T02-271LF
Package:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4814P-T02-271LF
Description:
Resistor Networks & Arrays 27ohm 2% 14Pin
Step5Bar-code shipping tag
4814P-T02-271LF
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
    Gull Wing
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    270Ohm
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • HTS Code
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    1.12W
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4814P
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Elements
    13
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    2239
  • Number of Resistors
    13
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    80mW
  • Element Power Dissipation
    0.08W
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm