  • 474PHC600K
474PHC600K
advertisement
Manufacturer No:
474PHC600K
HK JDW NO:
373-474PHC600K
Package:
Axial
Datasheet:
474PHC600K
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 600VDC AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
474PHC600K
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9.4mOhm
  • Diameter
    10.5mm
  • Length
    32mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    PHC
  • Size / Dimension
    0.492Diax1.339L 12.50mmx34.00mm
  • Tolerance
    ±10%