  • 4610X-104-104/204L
4610X-104-104/204L
advertisement
Manufacturer No:
4610X-104-104/204L
HK JDW NO:
103-4610X-104-104/204L
Package:
10-SIP
Description:
Res Thick Film NET 100K Ohm/200K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C TERM Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Step5Bar-code shipping tag
4610X-104-104/204L
    10
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
    10
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm 200kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.25W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Base Part Number
    4610X
  • Military Standard
    Not
  • Number of Resistors
    16
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    200mW
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Length
    25.3492mm
  • Width
    2.4892mm