  • 4610X-102-111LF
4610X-102-111LF
advertisement
Manufacturer No:
4610X-102-111LF
HK JDW NO:
103-4610X-102-111LF
Package:
10-SIP
Datasheet:
4610X-102-111LF
Description:
Resistor Networks & Arrays THICK FILM 2% 110ohm CONFRML SIP
Step5Bar-code shipping tag
4610X-102-111LF
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
    10-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    110Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1.25W
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    5
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Construction
    Conformal
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Base Part Number
    4610X
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    1
  • Number of Resistors
    5
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm