  • 4609X-101-181LF
4609X-101-181LF
advertisement
Manufacturer No:
4609X-101-181LF
HK JDW NO:
103-4609X-101-181LF
Package:
9-SIP
Datasheet:
4609X-101-181LF
Description:
RES ARRAY 8 RES 180 OHM 9SIP
Step5Bar-code shipping tag
4609X-101-181LF
  • Package / Case
    9-SIP
  • Number of Pins
    9
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.898Lx0.098W 22.81mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Number of Terminations
    9
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1.13W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Base Part Number
    4609X
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    8
  • Insulation Resistance
    10MOhm
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm