  • 4609H-701-121/560L
4609H-701-121/560L
advertisement
Manufacturer No:
4609H-701-121/560L
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4609H-701-121/560L
Package:
9-SIP
Description:
Cap RC Network 56pF 50V 20% 120 Ohm 5% 8R/8C 85C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4609H-701-121/560L
    Select All
  • Technology
    RC
  • Base Part Number
    4609H
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Channels
    8
  • ESD Protection
    No
  • Filter Order
    1st
  • Values
    R = 120Ohms, C = 56pF
  • Resistance - Channel (Ω)
    120
  • Height
    0.335 8.50mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    9-SIP
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    700
  • Size / Dimension
    0.902Lx0.150W 22.91mmx3.81mm
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    9
  • Termination
    PC Pin
  • Type
    Low Pass
  • Resistance
    120Ohm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    56pF