  • EMI221T-RC
EMI221T-RC
advertisement
Manufacturer No:
EMI221T-RC
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-EMI221T-RC
Package:
Radial - 3 Leads
Datasheet:
EMI221T-RC
Description:
FILTER LC(T) 0.05 OHM/220PF TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EMI221T-RC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Additional Feature
    T-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK; TAPE; BOX
  • Technology
    LC (T-Type)
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.2mm
  • Current Rating
    5A
  • Base Part Number
    EMI221T
  • Number of Channels
    1
  • Max Current Rating
    5A
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    50mOhm
  • Max DC Current
    5A
  • Max Voltage Rating (DC)
    50V
  • Circuit Type
    Filter
  • ESD Protection
    No
  • Attenuation Value
    25dB @ 200MHz ~ 350MHz
  • Filter Order
    3rd
  • Values
    R = 0.05 Ω, C = 220pF
  • Resistance - Channel (Ω)
    0.05
  • Attenuation@Freq-Max
    25 dB
  • Attenuation Frequency-Max
    200MHz
  • Height
    0.315 8.00mm
  • Length
    9mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 3 Leads
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2009
  • Series
    EMIT
  • Size / Dimension
    0.354Lx0.126W 9.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    20%