  • 4609H-101-103LF
4609H-101-103LF
advertisement
Manufacturer No:
4609H-101-103LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4609H-101-103LF
Package:
9-SIP
Datasheet:
4609H-101-103LF
Description:
Resistor Networks & Arrays 9pins 10Kohms Bussed
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4609H-101-103LF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    9-SIP
  • Number of Pins
    9
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    4600H
  • Size / Dimension
    0.898Lx0.098W 22.81mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    9
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.8W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Base Part Number
    4609H
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    300mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Length
    22.81mm