  • 4608X-AP2-104LF
4608X-AP2-104LF
advertisement
Manufacturer No:
4608X-AP2-104LF
HK JDW NO:
103-4608X-AP2-104LF
Package:
8-SIP
Datasheet:
4608X-AP2-104LF
Description:
Resistor Networks & Arrays THICK FILM 2% 100K CONFRML SIP
Step5Bar-code shipping tag
4608X-AP2-104LF
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Package / Case
    8-SIP
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Number of Terminations
    8
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Base Part Number
    4608X
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm