  • 4608X-AP1-333LF
4608X-AP1-333LF
advertisement
Manufacturer No:
4608X-AP1-333LF
HK JDW NO:
103-4608X-AP1-333LF
Datasheet:
4608X-AP1-333LF
Description:
Resistor Networks & Arrays THICK FILM 2% 33K CONFRML SIP
Step5Bar-code shipping tag
4608X-AP1-333LF
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    AMMO PACK
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Construction
    Epoxy Resin
    4608X
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    7
  • Working Voltage
    100V
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
    FLAT
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    33kOhm