  • 4608X-102-393LF
4608X-102-393LF
advertisement
Manufacturer No:
4608X-102-393LF
HK JDW NO:
103-4608X-102-393LF
Package:
8-SIP
Datasheet:
4608X-102-393LF
Description:
RES ARRAY 4 RES 39K OHM 8SIP
Step5Bar-code shipping tag
4608X-102-393LF
  • Package / Case
    8-SIP
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Number of Terminations
    8
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    39kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Base Part Number
    4608X
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    3.3mm
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Thickness
    2.49mm