  • 4608X-101-273LF
4608X-101-273LF
advertisement
Manufacturer No:
4608X-101-273LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4608X-101-273LF
Package:
8-SIP
Datasheet:
4608X-101-273LF
Description:
RES ARRAY 7 RES 27K OHM 8SIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4608X-101-273LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-SIP
  • Number of Pins
    8
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    4600X
  • Size / Dimension
    0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    27kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Base Part Number
    4608X
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Contacts
  • Number of Elements
    7
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Length
    20.2692mm
  • Width
    2.4892mm
  • Thickness
    2.49mm