  • 4606X-104-331/471L
4606X-104-331/471L
advertisement
Manufacturer No:
4606X-104-331/471L
HK JDW NO:
103-4606X-104-331/471L
Package:
6-SIP
Description:
RES NETWORK 8 RES MULT OHM 6SIP
Step5Bar-code shipping tag
4606X-104-331/471L
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    6-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm 470Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Construction
    Epoxy Resin
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Base Part Number
    4606X
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    2
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • First Element Resistance
    330Ohm
  • Second/Last Element Resistance
    470Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Thickness
    2.49mm