  • 4606X-104-302/622L
4606X-104-302/622L
advertisement
Manufacturer No:
4606X-104-302/622L
HK JDW NO:
103-4606X-104-302/622L
Package:
6-SIP
Description:
Res Thick Film NET 3K Ohm/6.2K Ohm 2% 3/4W 100ppm/C TERM Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Step5Bar-code shipping tag
4606X-104-302/622L
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    FLAT
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3kOhm 6.2kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Construction
    Epoxy Resin
    4606X
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    2
  • Working Voltage
    100V
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • First Element Resistance
    3000Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm