  • 4606X-102-270LF
4606X-102-270LF
advertisement
Manufacturer No:
4606X-102-270LF
HK JDW NO:
103-4606X-102-270LF
Datasheet:
4606X-102-270LF
Description:
RES ARRAY 3 RES 27 OHM 6SIP
Step5Bar-code shipping tag
4606X-102-270LF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
    6-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±1 Ω
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    TOLERANCE IS 1 OHM
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    3
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Construction
    Epoxy Resin
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Base Part Number
    4606X
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Elements
    1
  • Number of Resistors
    3
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Thickness
    2.49mm