  • 4606X-101-563LF
4606X-101-563LF
advertisement
Manufacturer No:
4606X-101-563LF
HK JDW NO:
103-4606X-101-563LF
Package:
6-SIP
Datasheet:
4606X-101-563LF
Description:
RES ARRAY 5 RES 56K OHM 6SIP
Step5Bar-code shipping tag
4606X-101-563LF
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    56kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Construction
    Epoxy Resin
    4606X
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    5
  • Number of Resistors
    5
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Thickness
    2.49mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
    FLAT
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%