  • 45WR10KLFTB
45WR10KLFTB
advertisement
Manufacturer No:
45WR10KLFTB
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-45WR10KLFTB
Package:
Datasheet:
45WR10KLFTB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
45WR10KLFTB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Resistive Material
    Cermet
  • Published
    2006
  • Series
    45
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.190 x 0.154 Face x 0.209 H 4.83mmx3.91mmx5.31mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • HTS Code
  • Packing Method
    TUBE
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Termination Style
    J Lead
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Actuator Type
    SCREW
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Rated Temperature
    85°C