  • 450VXH150MEFC25X30
450VXH150MEFC25X30
advertisement
Manufacturer No:
450VXH150MEFC25X30
HK JDW NO:
683-450VXH150MEFC25X30
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
Description:
VXH 150μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.984Dia 25.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
450VXH150MEFC25X30
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    VXH
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    150μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.12A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.568A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm