  • 450USG100MEFC22X25
450USG100MEFC22X25
advertisement
Manufacturer No:
450USG100MEFC22X25
HK JDW NO:
683-450USG100MEFC22X25
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
Description:
USG 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -25°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
450USG100MEFC22X25
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    USG
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    930mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.302A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm