  • 450PK2.2MEFC8X11.5
450PK2.2MEFC8X11.5
advertisement
Manufacturer No:
450PK2.2MEFC8X11.5
HK JDW NO:
683-450PK2.2MEFC8X11.5
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
PK 2.2μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.315Dia 8.00mm -25°C~85°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
450PK2.2MEFC8X11.5
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    PK
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    29mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    43.5mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm