  • 450LXW68MEFR18X20
450LXW68MEFR18X20
advertisement
Manufacturer No:
450LXW68MEFR18X20
HK JDW NO:
683-450LXW68MEFR18X20
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
LXW 68μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.709Dia 18.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
450LXW68MEFR18X20
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    LXW
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    68μF
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    540mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.188A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm