  • 450LSQ5600M77X131
450LSQ5600M77X131
advertisement
Manufacturer No:
450LSQ5600M77X131
HK JDW NO:
683-450LSQ5600M77X131
Package:
Radial, Can - Screw Terminals
Datasheet:
Description:
LSQ 5600μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.031Dia 77.00mm -25°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
450LSQ5600M77X131
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    LSQ
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    3.031Dia 77.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    5600μF
  • Lead Spacing
    1.236 31.40mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    5.276 134.00mm