  • 450HXG220MEFC35X25
450HXG220MEFC35X25
advertisement
Manufacturer No:
450HXG220MEFC35X25
HK JDW NO:
683-450HXG220MEFC35X25
Description:
HXG 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
450HXG220MEFC35X25
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.74A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.436A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm