  • 450BXA4R7MEFCT78X20
450BXA4R7MEFCT78X20
advertisement
Manufacturer No:
450BXA4R7MEFCT78X20
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-450BXA4R7MEFCT78X20
Package:
Radial, Can
Description:
BXA 4.7μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 0.315Dia 8.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
450BXA4R7MEFCT78X20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    BXA
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Polarization
    Polar
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm