  • 44A9605-16-3
44A9605-16-3
advertisement
Manufacturer No:
44A9605-16-3
HK JDW NO:
790-44A9605-16-3
Step5Bar-code shipping tag
44A9605-16-3
    Select All
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
  • Operating Temperature
    135°C
  • Published
    2013
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall
  • Jacket Color
    Orange
  • Conductor Strand
    7/0.0192
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.097 (2.46mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.005 0.13mm