  • 44A0131-24-3/6/9
44A0131-24-3/6/9
advertisement
Manufacturer No:
44A0131-24-3/6/9
HK JDW NO:
798-44A0131-24-3/6/9
Package:
Datasheet:
44A0131-24-3/6/9
Step5Bar-code shipping tag
44A0131-24-3/6/9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Insulation Material
    Polyalkene
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Blue, Orange, White
  • Number of Conductors
    3 (1 Triad Twisted)
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • ELV
    Compliant
  • Connector Support Type
    WIRE AND CABLE
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    Multiple
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.086 (2.18mm)
  • Wire/Cable Diameter
    2.18 mm
  • Outside Diameter
    2.1844 mm
  • Wire/Cable Color
    Orange
  • Number of Strands
    19
  • Strand Size
    36 AWG