  • 448XE2104BDN
448XE2104BDN
advertisement
Manufacturer No:
448XE2104BDN
Manufacturer:
CTS Electrocomponents
HK JDW NO:
221-448XE2104BDN
Package:
Datasheet:
448XE2104BDN
Description:
SLIDE POT 100KOHM 0.25W TOP 45MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
448XE2104BDN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1999
  • Series
    448
  • Size / Dimension
    Rectangular - 2.425Lx0.110W x 0.488 H 61.60mmx2.80mmx12.39mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    100kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • HTS Code
  • Subcategory
    Variable Resistors
  • Technology
    CARBON COMPOSITION
  • Construction
    Linear
  • Resistor Type
    POTENTIOMETER
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Lead Length
    3.5mm
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Diameter
    0.4 mm
  • Adjustment Type
    Top
  • Travel Range
    45mm