  • 448XD2254BDN
448XD2254BDN
advertisement
Manufacturer No:
448XD2254BDN
Manufacturer:
CTS Electrocomponents
HK JDW NO:
221-448XD2254BDN
Package:
Datasheet:
448XD2254BDN
Description:
SLIDE POT 250K OHM 0.2W TOP 30MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
448XD2254BDN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1999
  • Series
    448
  • Size / Dimension
    Rectangular - 1.835Lx0.110W x 0.488 H 46.60mmx2.80mmx12.39mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Resistance
    250kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Adjustment Type
    Top
  • Travel Range
    30mm