  • 4420P-2-271LF
4420P-2-271LF
advertisement
Manufacturer No:
4420P-2-271LF
HK JDW NO:
103-4420P-2-271LF
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
4420P-2-271LF
Description:
Res Thick Film NET 270 Ohm 2% 2W 100ppm/C BUS Molded 20-Pin SOL Gull Wing SMD T/R
Step5Bar-code shipping tag
4420P-2-271LF
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    20
  • Termination
    Gull Wing
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    270Ohm
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4420P
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Number of Elements
    19
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    3051
  • Number of Resistors
    19
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    160mW
  • Element Power Dissipation
    0.16W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    2.8956mm
  • Height Seated (Max)
    0.114 2.90mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.510Lx0.295W 12.95mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±2%