  • 4420P-2-223LF
4420P-2-223LF
advertisement
Manufacturer No:
4420P-2-223LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4420P-2-223LF
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
4420P-2-223LF
Description:
Resistor Networks & Arrays THICK FILM 2% 22K SMD WIDE BODY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4420P-2-223LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Number of Pins
    20
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    4400P
  • Size / Dimension
    0.510Lx0.295W 12.95mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    20
  • Termination
    Gull Wing
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    22kOhm
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    10.34mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Base Part Number
    4420P
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Number of Elements
    19
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    3051
  • Number of Resistors
    19
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    160mW
  • Element Power Dissipation
    0.16W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.114 2.90mm