  • 4408AF-901J-08
4408AF-901J-08
advertisement
Manufacturer No:
4408AF-901J-08
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-4408AF-901J-08
Package:
4408
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 284
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4408AF-901J-08
  • Package / Case
    4408
  • Material - Core
    Ceramic, Ferrite
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    900 μH
  • Frequency - Self Resonant
    760kHz
  • Q Factor
    28
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    13.9Ohm
  • Height
    2.84mm
  • Length
    11.6mm
  • Width
    3.2mm