  • 4379R-821JS
4379R-821JS
advertisement
Manufacturer No:
4379R-821JS
HK JDW NO:
79-4379R-821JS
Step5Bar-code shipping tag
4379R-821JS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Depth
    3.38mm
  • Current Rating
    700mA
  • Inductance
    820nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    60mOhm Max
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    185MHz
  • Q @ Freq
    106 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    106
  • Q Factor
    106
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm